27.7 C
Podgorica
19.06.2024.

Vaterpolisti Srbije bez četvrtfinala na Evropskom prvenstvu

Vaterpolo reprezentacija Srbije nije večeras uspjela da se plasira u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Splitu, pošto je u osmini finala izgubila od Francuske sa 10:9 (3:1, 1:1, 5:4, 1:3).

Francuska je na početku povela sa 3:0 i održavala je prednost od jednog do tri gola sve do minut prije kraja, kada je Dušan Mandić izjednačio na 9:9.

Pobedu Francuskoj donio je Mehdi Marzuki golom 29 sekundi prije kraja.

Najefikasniji u ekipi Srbije sa po tri gola bili su Mandić i Strahinja Rašović. Po jedan gol postigli su Radomir Drašović, Nemanja Vico i Marko Radulović.

U ekipi Francuske Igo Kruzija postigao je četiri gola, dok su Marzuki i Tomas Verno dodali po dva pogotka.

“Čestitam Francuskoj, imali su kontrolu igre i rezultata, iscrpjeli su nas fizički. Ne može sve da stane u posljednji šut. Igrali smo samo četiri minuta kako treba. Čestitam još jednom, posebno Kobeščaku”, rekao je selektor Srbije Dejan Savić.

Srbija će igrati protiv Holandije u utorak od 13.30 u razigravanju za plasman od devetog do 12. mjesta.

Francuska će u četvrtfinalu u utorak igrati protiv Italije.