Crnogorski pomorci koji su već više od dva mjeseca zarobljeni na brodu “MSC Francesca” u Hormuškom moreuzu još nisu oslobođeni, uprkos potpisivanju Memoranduma između Sjedinjenih Američkih Država (SAD) i Irana koji predviđa ponovno otvaranje tog moreuza.
Iz Ministarstva vanjskih poslova (MVP) Televiziji Vijesti su saopštili da se u ovom trenutku ne može predvidjeti kada se može očekivati zvanično oslobađanje broda, bez obzira na naznake stabilizacije prilika u Hormuškom moreuzu.
Kažu i da su pomorci dobrog zdravstvenog stanja i da imaju redovnu komunikaciju sa svojim porodicama, koja je do sada bila na zadovoljavajućem nivou.
Iz MVP ali i iz Ministarstva pomorstva rekli su Televiziji Vijesti da su crnogorske nadležne institucije u redovnoj komunikaciji sa kompanijom, međunarodnim partnerima i porodicama pomoraca i da čine sve kako bi se obezbijedio što skoriji povratak pomoraca kući.




