32.1 C
Podgorica
23.06.2026.

Bijelo Polje: Krivična prijava zbog šumske krađe

Službenici Regionalnog centra bezbjednosti „Sjever“ – Odjeljenja bezbjednosti Bijelo Polje su sprovođenjem pojačanih aktivnosti na suzbijanju krivičnih djela protiv životne sredine, u saradnji i po nalogu Osnovnog državnog tužilaštva, podnijeli krivičnu prijavu protiv R. B. iz tog grada zbog šumske krađe.

Prijava je, kako je navedeno, protiv Bjelopoljca podnesena zbog sumnje da je počinio krivično djelo na štetu Uprave za gazdovanje šumama i lovištima, tako što je 14. septembra, “bez potrebne dokumentacije, posjekao više od šest kubika hrastove šume”.

“Uprava policije nastavlja sa intenzivnim aktivnostima u borbi protiv ekološkog kriminala kao jednog od nacionalnih prioriteta, te aktivnostima na sprečavanju bespravne sječe šuma i pronalasku i procesuiranju izvršilaca ovih krivičnih djela, u cilju očuvanja prirodnih resursa Crne Gore”, navedeno je u saopštenju.

- Oglasi-spot_imgspot_img
Poslednje vijesti
- Oglasi-spot_img
POVEZANE VIJESTI
- Oglasi-spot_img

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime