Srpski košarkaš Danilo Anđušić od danas je i zvanično novi igrač Partizana, potvrdili su “crno-bijeli”.
“Prelijep je osjećaj vratiti se kući, u klub koji volim, ali i u kojem u dva navrata nisam ostavio trag kakav sam želio. Vjerujem da je ovog puta stvarno “treća sreća”. Sada u zrelim, da ne kažem najboljim igračkim godinama, tu sam da budem dio voljenog kluba i tima Željka Obradovića”, rekao je Anđušić za klupski sajt.
Ovaj 31-godišnji bek, koji je prošlu sezonu igrao Evroligu u dresu Monaka, potpisao je dvogodišnji ugovor zahvaljujući kojem će po treći put u svojoj karijeri nositi dres Partizana.
“Ne želim mnogo da obećavam i puno da pričam, moje je da radim, na neki način da budem primjer mladjima i da sve što umijem stavim u službu tima. Ambicije Partizana su uvijek najviše, tako da znamo za šta ćemo se boriti”, poručio je Anđušić.
U prošloj sezoni, reprezentativac Srbije je u najjačem evropskom klupskom takmičenju odigrao 30 utakmica, uz prosjek od 7,7 poena po meču. U šampionatu Francuske, Anđušić je imao učinak od 10,1 poena po meču tokom ligaškog dijela i 8,6 poena po meču u plej-ofu.
Prije Monaka, Anđušić je igrao za Burg, Igokeu, Uniks iz Kazanja, Parmu iz Perma, Anvil, Bilbao, Valjadolid, Virtus iz Bolonje, Hemofarm i u dva navrata Partizan.
Danilo Anđušić je rodjen 22. aprila 1991. godine. Po treći put u karijeri, on će nositi dres “crno-bijeli” dres sa brojem 33.




