11.8 C
Podgorica
26.11.2022.

Prijateljski meč: Prvijenac Osmajića, Crna Gora savladala Grčku

Golom Milutina Osmajića u 59. minutu, fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je večeras u Podgorici, u prijateljskom meču, selekciju Grčke 1:0.

Osmajić je iskoristio asistenciju Novice Erakovića i rutinski savladao grčkog golmana Odiseasa Vlahodimosa za prvi gol u dresu seniorske reprezentacije.

Izabranici selektora Miodraga Radulovića zasluženo su slavili, potpuno su nadigrali rivala i bili opasniji, imali su nekoliko dobrih šansi, ali je Grke ubjedljivijeg poraza spasao golman Vlahodimos.

U 22. minutu, lopta je nakon centaršuta Nikole Krstovića pogodila stativu. Vlahodimos je u 30. minutu zaustavio udarac Stevana Jovetića iz slobodnog udarca, a minut kasnije je bio priseban i odličnom intervencijim spriječio Osmajića da se upiše u strijelce.

U 69. minutu Žarko Tomašević je odlično šutirao, ali je Vlahodimos ponovo bio siguran.
Najbolju priliku za Grčku imao je Dimitrios Pelkas u trećem minutu sudijske nadoknade, ali je zamalo bio neprecizan.

Prve minute u dresu A reprezentacije večeras su upisali Nikola Krstović, Nikola Janjić, Meldin Drešković i Marko Rakonjac.

Duel sa Grčkom je bio drugi prijateljski za našu selekciju, nakon što je u četvrtak u Jerevanu poražena od Jermenije 1:0.

Prijateljski mečevi sa Jermenijom i Grčkom crnogorskim fudbalerima poslužili su kao generalna proba za start nove sezone Lige nacija i junske duele sa Rumunijom 4. i 14. juna, Finskom 7. i Bosnom i Hercegovinom 11. juna.