Nakon promjene vlasti u Crnoj Gori 2020. godine trebalo je imati malo više petlje i rasformirati Agenciju za nacionalnu bezbjednost (ANB) i napraviti reorganizaciju, smatra doktor nauka bezbjednosti Ivan Pekić.
“ANB je trebalo nazvati potpuno drugačijim imenom i napraviti reoganizaciju. To je mali sistem od 450 ljudi i mogao se brže odraditi veting, nego što se radi danas u Upravi policije ANB je stojala kao ikebana, a službenici bez Uprave policije nisu mogli pozvati bilo koga na razgovor. Morala se UP zvati za sve”, rekao je Pekić u emisiji Klub Aplus.
Prema riječima Pekića, involviranost mafije je duboka u svim crnogorskim institucijama, stoga treba da imamo više pravosnažnih presuda.
“Stoga, Upravi policije i nadležnim institucijama treba obezbijediti finansijska sredstva da bi detektovali anomalije u sistemu”, ocijenio je Pekić.




