Francuski teniser Gael Monfis saopštio je danas da zbog povrede neće igrati na predstojećem US openu.
“Nažalost posle poslednjih pregleda obavljenih po povratku u Evropu, neću moći da igram na US openu”, napisao je Monfis na svom Tviter nalogu.
Monfis je prošle nedjelje u osmini finala mastersa u Montrealu predao meč Britancu Džeku Drejperu, zbog povrede desnog stopala.
Najbolje rangirani francuski igrač na ATP listi (22. mesto), nije naveo datum povratka na teren.
Posljednji grend slem u sezoni počinje 29. avgusta i traje do 11. septembra.




