12.9 C
Podgorica
18.04.2024.

Maler za malerom: Nova povreda Stevana Jovetića

Kao da nema kraja malerima Stevana Jovetića kada su povrede u pitanju – napadač Herte je napustio teren već u 20. minutu gradskog derbija protiv Union Berlina.

Jovetić se nakon jedne akcije i centaršuta požalio povredu, tražio izmjenu, a onda desetak sekundi kasnije, dok je rival imao posjed lopte, sjeo na travu Olimpijskog stadiona.

Dok je čekao zamjenu bio je veoma nervozan, čemu svjedoči da je prilikom izlaska dobio žuti karton, a da je potom šakom udario u klupu.

Statistika kaže da je ovo njegova četvrta povreda u dresu Herte, zbog čega je ove sezone već propustio osam utakmica.

Jovetić je zbog povrede propustio martovske mečeve sa Borusijom Menhelngladbah i Hofenhajmom, potom je 28. prošlog mjeseca odigrao poluvrijeme u meču Crne Gore i Grčke u Podgorici, da bi 2. aprila s klupe odgledao meč njegovog tima i Bajer Leverkuzena u Bundesligi.

U jednom od ključnih mečeva za opstanak, koji je dočekala na pretposljednjem mjestu, u zoni direktnog ispadanja, Herta je bez crnogorskog reprezentativca izgubila 4:1 i još više sebi zakomplikovala situaciju.

Stevan Jovetić je šest golova i najbolji je strijelac tima koji od prošlog kola vodi Feliks Magat.