Selektor odbojkaške reprezentacije Srbije Igor Kolaković izjavio je danas da cijeni selekciju Ukrajine, prvog protivnika na Svjetskom prvenstvu, ali je istakao da će u tom meču sve zavisiti od njegove ekipe.
“Polako se prilagođavamo prvenstvu, iako mislim da smo mi već odavno u prvenstvu, još kad smo počeli pripreme na Kopaoniku. Treba da i u ovim posljednjim danima zadržimo taj entuzijazam i motivaciju koju smo imali sve vrijeme”, rekao je Kolaković, prenosi Odbojkaški savez Srbije.
“Utakmica protiv Ukrajine je vrlo važna jer je na otvaranju šampionata i zato što je Ukrajina izuzetan protivnik kojeg jako cijenimo, ali mislim da je sve do nas. Onako kako mi budemo igrali, tako će se meč i završiti”, dodao je Kolaković.
Odbojkaši Srbije će na Svjetskom prvenstvu igrati u Grupi A, u Katovicama, sa Portorikom, Tunisom i Ukrajinom.
Prvi meč na šampionatu odigraće sjutra u dvorani “Spodek” protiv Ukrajine od 20.30 časova.
Srbija će u drugom kolu, u ponedjeljak, igrati protiv Portorika od 17.30, a trećem kolu u srijedu protiv Tunisa od 17.30.
Plasman u drugu fazu takmičenja izboriće po dvije prvoplasirane selekcije iz svih šest grupa i četiri najbolje trećeplasirane ekipe, koje će se plasirati u osminu finala.
Svjetsko prvenstvo za odbojkaše odigraće se od 26. avgusta do 11. septembra u Ljubljani, u Sloveniji, i u Gljivicama i Katovicama, u Poljskoj.




