12.9 C
Podgorica
7.01.2025.

Knežević: Čađenović zaslužio da se nađe na izdržavanju kazne u Spužu

Specijalni državni tužilac, Saša Čađenović, zbog svojih zloupotrebna službenog položaja i očiglednih veza sa organizovanim kriminalnim klanovima je odavno zaslužio da protiv njega bude podignut optužni predlog i da se nađe na izdržavanju kazne u Spužu, a ne da još figurira kao postupajići tužilac u nekim slučajima“, rekao je jedan od čelnika Demokratskog fronta i predsjednik Odbora za bezbjednost i odbranu Skupštine Crne Gore, Milan Knežević za portal IN4S.

Ovi poslednji podaci koji govore o njegovoj ulozi u prikrivanju zločina za koji je osumnjičen Belivukov klan, trebalo bi da budu alarmi za vršioca dužnosti VDT Maju Jovanović i za glavnog specijalnog tužioca i da u potpunosti istraže ulogu, i da preduzmu sve ono što im dozvoljava zakon i ZKP, jer nema nedodirljivih tužilaca i sudija, ili bi makar tako trebalo da bude“, naglasio je Knežević.

Portal Borba, objavio je potresnu ispovijest Sabahete Hodžić, majke i tašte ubijenih mladića Damira Hodžića i Adisa Spahića, te kako ona i njena porodica već dvije godine vode neprekidnu borbu da saznaju istinu o tom zločinu.

Prošlo je više od dvije godine kako su, prema tvrdnjama Specijalnog državnog tužilaštva Crne Gore, u kući u Stanjevića rupi, nadomak Spuža oni ubijeni, a prema optužnici za te likvidacije terete se Veljko Belivuk, Marko Miljković, Nebojša Janković i Ratko Živković iz Kraljeva.

Njena ispovijest je samo podsjetila domaću javnost na višedecenijsku kolaboraciju mafije, policije i tužilaštva, na tu mrežu koja je pletena od početka 1990tih, na odnos u kojem se više ne zna gdje počinje vlast države, a gdje završava mafija i kriminalni klanovi. Sabaheta Hodžić je posebno istakla sramnu i kriminalnu ulogu notornog Saše Čađenovića, tužioca koji se posebno istakao u montiranom procesu protiv lidera Demokratskog fronta, ali i u mnogim drugim slučajevima.

Kako Sabaheta Hodžić ističe, saznanja šta se sa Adisom i Damirom dogodilo dobili su iz srpskih medija, nakon čega im se obratio i tužilac Saša Čađenović.

Zvali smo da pitamo da li ćemo mi kao porodica od druge države da saznajemo šta se desilo sa našim sinom. Nakon toga smo se prvi put vidjeli sa tužiocem Čađenovićem koji nam je rekao da je Damira ubio Belivuk 14. oktobra 2020. godine iz vatrenog oružja, u automobilu i da za to ima slike i mnoštvo dokaza ali da nismo spremni to da vidimo“, objašnjava Sabaheta.

Slijedi pres-konferencija, išla je slika u pozadini, a Čađenović izjavljuje da se na toj slici nalazi moj sin. Odmah nakon iznošenja slika u javnost, zakazujemo novi sastanak sa tužiocem Čađenovićem na kojem tvrdi da nema ništa sa tim slikama koje su izašle u javnost, da su to novinari nabavili i da na njima nije naš sin“, navodi ožalošćena majka i dodala da se unarednim mjesecima još nebrojano puta vidjeli su se sa tužiocem, ali da do dana današnjeg i dalje nisu vidjeli ni jedan dokaz o ubistvu sina.

Čađenović nam je od početka pričao da nama ne treba advokat i da nam je on dovoljan, da će on sve razrešiti. On je plakao kao malo dijete kada sam poslednji put bila kod njega. Moj suprug i ja smo se samo gledali jer nam nije bilo jasno zašto on plače za naše dijete, a čak ga nije ni poznavao. Plakao je kao da mu je rod najrođeniji. Moj muž ga je i pitao: „Što vi plačete?“ Nakon toga, mene je tužilac Čađenović blokirao na telefonu“, navodi Sabaheta Hodžić.

Ovi poslednji podaci i informacije koji govore o njegovoj ulozi u prikrivanju zločina za koji je osumnjičen Belivukov klan, trebalo bi da budu alarmi i za vršioca dužnosti VDT-a Maju Jovanović, ali i za glavnog specijalnog tužioca i da u potpunosti istraže njegovu ulogu i preduzmu sve ono što im dozvoljava zakon, ali svakako i ZKP i krivični zakon, jer nema nedodirljivih tužilaca i sudija… Ili bi makar trebalo da bude tako“, zaključuje Knežević za naš portal.

Nakon svih saznanja u protekle dvije godine postalo je više nego očigledno da su bivši glavni specijalni tužilac Milivoje Katnić i njegov zamjenik Saša Čađenović namjerno čekali da istekne rok od šest mjeseci od dobijanja operativnih podataka od Europola, nakon čega se ti podaci brišu, te su donijeli odluku kako nema dokaza da su Lazović i drugi učesnici Skaj komunikacija počinili krivično djelo. Istražni organi su u obavezi u roku od šest mjeseci da obavijeste Europol u kojoj mjeri su dostavljeni podaci neophodni za svrhu zbog koje su poslati, a ukoliko nisu neophodni, oni podliježu brisanju.

- Oglasi-spot_imgspot_img
Poslednje vijesti
- Oglasi-spot_img
POVEZANE VIJESTI
- Oglasi-spot_img

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime