37.8 C
Podgorica
19.07.2024.

Alkaraz nije Runeo dao ni set u četvrtfinalu Vimbldona

Karlitos Alkaraz je bio ubjedjljiv i protiv Holgera Runea u četvrtfinalu Vimbldona. Španac je slavio bez izgubljenog seta (7:6, 6:4, 6:4) i tako zakazao polufinalni duel sa Danilom Medvedevom.

Okršaj dvije velike nade tenisa bio je dramatičan samo u prvom setu koji je Alkaraz dobio u taj brejku. U tom periodu je Rune uspeo da održi svoj visok nivo igre, da ograniči šanse Alkaraza, ali onda kada je trebalo da podigne nivo igre, u odlučujućem gemu, nije uspio.

Bilo je izjednačeno do 3:3, posle čega je viđena dupla servis greška Runea, a Alkaraz je to vrsno iskoristio, stekao tri set lopte i osvojio ovaj deo igre.

U drugom setu je posao za Alkaraza bio nešto lakši. Posle serije ekspresnih gemova, gdje su obojica držala svoje servise, usledio je šok za Danca, koji je dopustio samo jednu brejk šansu Alkarazu, a ovaj je konvertovao u devetom gemu i završio posao u narednom.