U saopštenju je navedeno da je direktor tehnike i tehnologije razriješen zbog objektivne odgovornosti.
Dodaje se da će biti istraženi razlozi koji su doveli do prekida programa tako da će odgovornost snositi svi koji su uzrokovali ovaj, kako je navedeno, “nemili incident”.
U saopštenju stoji da se RTV izvinjava zbog “nedopustivog propusta”.
Sat vremena ranije u glavnom gradu Vojvodine je od 11.52 do 12.06 održana akcija “Zastani, Novi Sade”, kada je dio građana na 14 minuta “stopirao” aktivnosti u znak sjećanja na 14 stradalih na Željezničkoj stanici 1. novembra.
Ideja je bila da na 14 minuta simbolično Novosađani prestanu da rade ono što su započeli tačno u 11.52 kada se betonska nadstrešnica na Željezničkoj stanici obrušila.
Reporter RSE je javio i da je dio zaposlenih na Radio Televiziji Vojvodine izašao u 11.52 ispred zgrade, uz 14 minuta ćutanja.
Novosadska opozicija, koju čine sve opozicione odborničke grupe u Skupštini grada, zatražila je povlačenje odluke o razrješenju tehničkog direktora RTV.
I u Beogradu su poslanici opozicije u periodu od 11.52 do 12.06 razvili crno platno na ulazu u Skupštinu Srbije i stali na ulici ispred parlamenta.
Na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu u 11.52 su prekinuta predavanja, a profesori i studenti su na 14 minuta izašli na plato na Studentskom trgu, javio je N1.
U Novom Sadu i Beogradu održano je više protesta aktivista, opozicije i dijela građana koji pozivaju vlast na odgovornost zbog tragedije u Novom Sadu.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu saopštilo je 13. novembra da je do sada saslušalo 66 osoba, te da je naloženo da se u toku tog dana sasluša još pet osoba.
Tužilaštvo je navelo da je u toku građevinsko vještačenje i analize uzoraka građevinskih ostataka srušene nadstrešnice.
U Tužilaštvu kažu da će po završetku vještačenja i utvrđivanja uzroka pada nadstrešnice, “biti u mogućnosti da utvrde odgovornost za učinjene propuste koji su doveli do tragične posljedice”.