“Analize u domenu sigurnosti (safety) i bezbjednosti (security) rađene su u skladu sa kompanijskim internim procedurama, kao i sa nacionalnim i međunarodnim (ICAO, EASA) zahtjevima koji uređuju ovu oblast. Sprovedena je detaljna procjena rizika zajedno sa detaljnim planiranjem leta i postupanjem u nepredviđenim okolnostima. Mjere umanjenja su identifikovale način selekcije letačke posade, kabinskog osoblja, planiranje rute, vrijeme leta, komunikaciju tokom leta, praćenje situacije tokom leta i spremnost na reakciju u slučaju iznenadnih informacija dobijenih od izraelskih vlasti “, navode u saopštenju.
View this post on Instagram
Dodaju da “Sve strukture u kompaniji dale su nemjerljiv doprinos u okviru djelokruga nadležnosti. Kroz timski pristup i bezrezervnu saradnju bili su maksimalno posvećeni ovom zadatku, od trenutka iniciranja pripreme za ovaj let, pa do povratka i slijetanja na aerodrom Podgorica”.
“Veoma kompleksna organizacija samog leta, koja je izvedena u saradnji Nacionalne avio kompanije sa Vladom Crne Gore, resornim Ministarstvom Kapitalnih Investicija i Ministarstvom Vanjskih Poslova, je pokazatelj važnosti nacionalne avio kompanije i njene vrijednosti koja nije mjerljiva bilansima. Sinergičnim pristupom, na efikasan način, sa svim službama kompanije nastavljamo da radimo u korist građana i privrede Crne Gore dok ćemo Državi biti siguran partner u daljim aktivnostima”, izjavio je predsjednik borda direktora, Pavle Ljesar.
View this post on Instagram
Ističu da najveća zahvalnost ide upravo posadi i zaposlenima, koji su dobrovoljno preuzeli odgovornost za izvršenje ovog složenog zadatka i djelom, a ne riječima, pokazali ljubav prema odabranom pozivu i odgovornost koju nosi sa sobom.
“Na kraju, postupanje u kritičnim situacijama i vršenje aktivnosti tokom izraženog nepovoljnog uticaja identifikovanih opasnosti, predstavlja dobru provjeru i potvrdu efikasno uspostavljenog sistema upravljanja”, zaključuju u saopštenju.
Stigli u Podgoricu: Crnogorski državljani uspješno evakuisani iz Izraela