Trener košarkaša Partizana Željko Obradović izjavio je danas da će crno-bijeli “morati” da odigraju “dobar meč” protiv Panatinaikosa ako žele da budu na “nivou prethodnih igara”.
Partizan sjutra gostuje Panatinaikosu, u meču šestog kola Evrolige.
“Spremali smo se za sve igrače Panatinaikosa. Plasman na tabeli ne znači ništa, sve utakmice su igrali u egalu i zaslužuju poštovanje. Moraćemo da odigramo dobar meč ako želimo da budemo na nivou prethodnih igara”, rekao je Obradović.
Košarkaš Partizana Joanis Papapetru je rekao da crno-bijele očekuje “težak meč” i dodao da je Panatinaikos “sjajan klub” koji “ima odličan tim”.
“Uvijek je teško igrati u OAKA areni i zbog toga moramo da se dobro pripremimo. Naravno, kada god idemo da igramo negdje gde je neko od nas igrao, dijelimo svoja iskustva među sobom sa ciljem da što spremniji dočekamo meč”, rekao je Papapetru.
Partizan poslije pet kola ima učinak od dvije pobjede i tri poraza, a Panatinaikos je zabilježio jednu pobjedu i četiri poraza.
“Biće ovo za mene posebna utakmica zbog odnosa koji imam sa Panatinaikosom i odnosa koji klub i navijači imaju prema meni. Radujem se meču”, izjavio je grčki reprezentativac.
Meč Partizana i Panatinaikosa na programu je sjutra od 20.30 sati.




