Odbojkaška reprezentacija Srbije pobijedila je danas u Katovicama selekciju Tunisa sa 3:0 (29:27, 25:15, 25:17), u utakmici trećeg kola Grupe A Svjetskog prvenstva.
Najefikasniji u redovima Srbije na današnjem meču bili su Uroš Kovačević sa 15 i Marko Podraščanin i Dušan Petković sa po 11 poena, dok je Srećno Lisinac meč završio sa osam poena. U timu Tunisa najbolji je bio Hamza Naga sa 12 poena.
“Težak prvi set. Ušli smo netipično, ali kako je vrijeme odmicalo igrali smo sve sigurnije. Kvalitetom smo limitirali Tunis, i na kraju smo stigli do pobjede i napravili lijep uvod za osminu finala”, izjavio je Igor Kolaković, selektor Srbije.
Srbija je grupnu fazu takmičenja završila sa tri pobjede, maksimalnih devet bodova i bez izgubljenog seta i u osmini finala će igrati protiv Argentine u Gljivicama, u Poljskoj.
“Imamo dovoljno vremena da se spremimo za osminu finala. Momci zaslužuju slobodan dan, nakon kog krećemo pripreme za eliminacionu fazu”, dodao je Kolaković.
Taj meč je na programu 6. septembra. U gradu udaljenom 30 kilometara od Katovica istog dana igraće i Brazil – Iran, a pobjednici ta dva duela sastaće se u četvrtfinalu.
U nedjelju, 4. septembra, u Gljivicama u osmini finala će igrati Poljska – Tunis i SAD – Turska.
U Ljubljani će u subotu, 3. septembra, u osmini finala igrati Slovenija – Njemačka i Holandija – Ukrajina, dok će u ponedjeljak, 5. septembra, snage odmjeriti Italija – Kuba i Francuska – Japan.




