Suđenje bivšem šefu policije Veselinu Veljoviću danas je u Višem sudu u Podgorici, treći put zaredom, odgođeno zbog bolesti tog bivšeg direktora policije, piše Portal Adria.
Veljoviću je, krajem prošlog mjeseca, ukinut kućni pritvor nakon čega je otputovao u inostranstvo na liječenje.
Tamo je, kazala je sutkinja Višeg suda u Podgorici Vesna Kovačević, imao pet hirurških intervencija.
Nekadašnji šef policije optužen je za zloupotrebu službenog položaja i pripadništvo kriminalnoj grupi odbjeglog Aleksanda-Aca Mrkića kojoj se na teret stavlja šverc cigareta.
Osim Mrkića i Veljovića, na optuženičkoj klupi su i Nikola Mrkić, Arsenije Kalezić, Mujo Nikočević, Stefan Bubanja, Nikola Bubanja, Predrag Veljić, Borislav Lečić, Nemanja Anđelković, Goran Gluščević, Nikola Bačilović i Sadig Elnagar.
Optužnicom je obuhvaćen i kasnije optuženi nekadašnji šef kriminalističke policije u Baru Ilija Vasović.