Danas je godinu dana od stradanja 16 osoba u padu nadstrešnice u Novom Sadu. Đorđe Firić је sa svojim unučicama, petogodišnjom Sarom i devetogodišnjom Valentinom pošao na slavu.
Pored njih, našao se 17-godišnji Nemanja Komar iz Stepanovićeva, baš kao i 20-godišnja Anđela Ruman i njen momak Miloš Milosavljević.
Tuda je prošla i 16-godišnja Milica Adamović iz Kaća i njene sugrađanke Mileva Karanović i Sanja Arbutina Ćirić i 27-godišnji Stefan Hrka bio je sa njima.
Na istom mjestu našli su se Đuro Švonja, Vukašin Raković, Goranka Raca, 24-godišnja Anja Radonjić, 19-godišnji Vukašin Crnčević i naučnik Vasko Sazdovski.
A onda… za njihove najmilije, svaki dan postaje 1. novembar, a svakog trenutka je 11 časova i 52 minute.

Veliki skup građana na novosadkom keju
Velikim komemorativnim skupom građana i studenata iz svih krajeva Srbije danas, 1. novembra u Novom Sadu se obilježava godinu dana od pada nadstrešnice Željezničke stanice i smrti 16 osoba.




